LYŽIARSKY KURZ 2023

Náš výlet tried II.A, II.B a II.C plný zážitkov začal na parkovisku pred Tescom, kde nás čakal autobus a nabalených nás odviezol ďaleko od bežného života do malebnej dedinky Litmanová. Po ceste, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, sme dorazili na ubytovňu, kde sme sa celí nadšení ubytovali. Potom, čo sa všetci obliekli do lyžiarskeho oblečenia, sme vyrazili pešo na svah. Po prvej jazde sme boli rozdelení do troch skupín, v ktorých sme aj ostali do konca týždňa. Po tejto výdatnej lyžovačke sme unavení, ubolení a plní nadšenia zaľahli spať.
Ráno sme o pol ôsmej sme boli zobudení skupinou, ktorá mala na starosti budíček a potom nasledovali raňajky. Po výdatných raňajkách sme sa vydali na svah. Niektorí odvážlivci sa odvážili ísť aj na väčší svah a konečne nám spustili aj kilometrový svah. Všetci sme sa vybláznili a išli sme doplniť energiu dobrým obedom. Potom nás čakala chvíľka oddychu a išli sme znova na svah. Po večeri si pre nás 2.C prichystala program vo forme karaoke. Spievali nielen žiaci, ale aj učitelia. Všetci sme sa nesmierne zabávali a nasmiali sme sa. Po programe sa zábava presunula do izieb, po večierke sme opäť unavení zaľahli.
Ďalší deň po budíčku od skupiny nezbedníkov, ktorí meškali na raňajky predošlého dňa sme sa išli najesť a hor sa na svah. Počasie bolo chladnejšie a energia nás pomaly opúšťala. Po lyžovačke sme sa všetci tešili na ubytovňu. Každý bol už nedočkavý, aký program si pre nás pripravila 2.A s 2.B. Vďaka aktivite, ktorú si pre nás pripravili, sme sa všetci vrátili do našich detských čias s hrou stoličky.
Studené ráno sme sa zobudili s myšlienkou, že nás čaká spolu posledný večer. A tak sme sa rozhodli naplno si ho spolu užiť. Všetci naplno lyžovali a užívali si posledné pocity chladného vetra hladiaceho ich tváre. Večer sme absolvovali posledný program, ktorý si pre nás pripravili učitelia - bola to súťaž vedomostná, ale aj fyzická. Prebudilo to v nás tímového ducha a súťaživosť. Po vyhodnotení sme si spravili malú diskotéku a zaspávali sme s myšlienkou, že lyžiarsky bude krásna spomienka, ktorá nás zblížila.
Ďakujeme našim zúčastneným pedagógom za tento lyžiarsky kurz. Všetci sme sa zdokonalili v lyžovaní, utužili sme vzťahy nielen v triede, ale i medzi triedami navzájom a zažili sme veľa srandy.