Novinky

Pozri si zopár našich najnovších aktivít s učiteľmi a žiakmi školy. Pridaj sa k nám a budúci rok sa na foto môžeš nájsť aj ty.

6. ROČNÍK SÚŤAŽE SKILLS SLOVAKIA - STOLÁR 2023

Súťaž Stolár poskytuje žiakom priestor na prezentáciu samých seba, ale aj na vzájomnú konfrontáciu dosiahnutých výsledkov. Súťaž podporuje rozvoj žiakov v odborných zručnostiach a jednako v raste ich vedomostnej úrovne. V nej sa žiaci prezentujú ako profilujúce osobnosti v celej rozmanitosti svojho odboru. Zároveň súťaž odkrýva možnosti ich ďalšieho vzdelávania a otvára perspektívy k osobnému napredovaniu..

Čítaj viac

STÁŽ ERASMUS+ V TŘEBÍČI

Začiatkom februára absolvovali naši študenti II.B triedy dvojtýždňovú stáž Erasmus+ v českom Třebíči neďaleko Brna. Nové pracovné i študijné skúsenosti nadobúdali v tunajšej Strednej škole stavebnej, s ktorou máme už niekoľko výmenných pobytov v rámci európskej spolupráce. Chlapci tak mohli pracovať v školských dielňach. Prvý týždeň sa naučili tvarovať a ohýbať plastové i medené rúrky ako vodoinštalatérsky materiál, ktorý následne zapájali na montážny panel..

Čítaj viac

Lyžiarsky kurz 2023

Náš výlet tried II.A, II.B a II.C plný zážitkov začal na parkovisku pred Tescom, kde nás čakal autobus a nabalených nás odviezol ďaleko od bežného života do malebnej dedinky Litmanová. Po ceste, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, sme dorazili na ubytovňu, kde sme sa celí nadšení ubytovali. Potom, čo sa všetci obliekli do lyžiarskeho oblečenia, sme vyrazili pešo na svah. Po prvej jazde sme boli rozdelení do troch skupín, v ktorých sme aj ostali do konca týždňa..

Čítaj viac

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

V dňoch 12.-13. decembra 2022 škola opäť otvorila svoje brány, aby počas Dňoch otvorených dverí sprístupnila svoje priestory širokej verejnosti. Zámerom DOD bolo prezentovať komplexné moderné vzdelávanie a ambície vedenia školy, ktoré každoročne smerujú k vytvoreniu nových študijných i učebných odborov a k dopĺňaniu materiálno-technického vybavenia školy. Vďaka priamemu kontaktu so školským prostredím sa návštevníci mohli oboznámiť s obsahom a podmienkami štúdia v aktuálnych odboroch..

Čítaj viac

ERASMUS + A NAŠI MAJSTRI A UČITELIA V POĽSKU

V spolupráci s medzinárodnou agentúrou EU mobility PL sme strávili týždeň v Katoviciach. V školských dielňach na strednej škole Sląnskie Techniczne Zaklady Naukowe sme sa učili programovať pomocou AutoCad Inventoru a priamo cez G kódy. Následne sme priamo u CNC stroja programovali, obsluhovali a hlavne vyrábali navrhnuté súčiastky. Mali sme výborných lektorov a aj vďaka poľštine to pre nás bolo jednoduchšie. Ostal nám aj čas na prehliadku školských dielní a debatu o školstve v Poľsku a situácii učiteľov..

Čítaj viac

IMATRIKULÁCIA

Interaktívny deň ponúkol študentom našej školy aktivity, ktoré boli rozdelené do troch sekcií. Deň obohatil študentov o športovú činnosť, prácu v dielni a v neposlednom rade o zábavu, ktorú navodila imatrikulácia. Nevšedne mnohostranný deň sa uskutočnil 16.11.2022 pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva. Práve jeho slávnostná a hlavne úsmevná časť znásobila naše rady po prijatí prvákov medzi seba. Sľubom, ktorý zložili, sa zaviazali, že si budú riadne plniť svoje povinnosti, dodržiavať školský poriadok a rešpektovať učiteľov i svojich spolužiakov..

Čítaj viac

HALLOWEEN U NÁS V ŠKOLE

26. október nebol bežným dňom. Jasné pokyny na plagátoch dali na vedomie, že vstup do školy bude v nevšedných kostýmoch. Výzdoba školy už vopred predurčovala, čo sa bude diať. Halloween na drevárke. A tak sa od rána školou hmýrili pavúky, ožívali duchovia, poletovali netopiere, zakrádali kostlivci, potulovali zombíci a iné podivné tvory. Ťažko sa nám uverilo, že do školy zavítali páni Jason Bloody Murder, Vreskot, Klobúčnik, Metalhead, Kim Possible, Luigi, Super Mario a panie Mačka, Dievča, Hubička i Lebka..

Čítaj viac

Sociálne siete

Napíš nám

Kontaktný formulár